Ludvigsen tok Veten-gullet. Men rekord vart det ikkje.

Thorbjørn Ludvigsen

Thorbjørn Ludvigsen Foto:

Artikkelen er over 1 år gammel
DEL

Kvinneklassen Vetenløpet

RankFirstnameSurnameClubClassTotal Time
1Eli AnneDvergsdalVaregg FleridrettD23-3434:01:00
2MereteHelgheimGloppen FriidrettslagD35-3936:22:00
3Eirin AasenKvalheimMÅLØYD23-3438:21:00
4SiljeBlindheimTeam BasisballD40-4439:01:00
5Tina LøkkeVieGloppen FriidrettslagD35-3940:38:00
6NorunnStavøFlorø Tog IFD60-6440:54:00
7SigridNordgårdenTRONDHEIMD23-3441:14:00
8Trude ElinEimhjellenSandane Turn og IdrettslagD45-4941:47:00
9AnetteIglandBremanger ILD45-4942:00:00
10Anne LinaHessevikBRYGGJAD23-3443:10:00
11MaleneMoeOSLOD35-3944:33:00
12MaryMoeBremanger ILD55-5944:42:00
13TorillBakkeOSD35-3945:30:00
14AuroraELGESEMTeodorbua ILD23-3446:42:00
15KristineKnutsenBERGEND23-3449:32:00
16SvanhildVestbøOpptur MotbakkeklubbD55-5950:55:00
17UndisNødsetFlorø Tog IFD65-6950:56:00
18SigridSkomedalHARSTADD60-6451:02:00
19Thale SørbottenJohansenFlorøD15-1601:05:55
20May BrittBuerGularD40-4400:00
20Karoline HolsenKyteFørde IL - FriidrettD23-3400:00
20Marte KyteStokkaFørde IL FotballD23-3400:00

333 deltok på Vetenløpet 2018, 82 av desse hadde tatt på seg joggeskoa for å hevde seg i konkurranseklassen. Den med størst ambisjonar var bergensaren og noverande konge på Stoltzekleiven, Thorbjørn Ludvigsen frå klubben Varegg. Han sa i forkant av løpet at han jakta på løyperekorden.

I fjor stakk av han med vandrepokalen etter tre sigrar på rad, og i år kan han smykke seg med sin fjerde siger med tida 27.47. Men noko rekord vart det ikkje. Kenyanske John Sampol si tid på 25.28 frå 2009 står framleis ved lag, og årets gullvinnar har framleis den beste nasjonale tida på 25.50 frå 2015.

For kvinner er det Eli Anne Dvergsdal som har løyperekorden frå 2015, med tida 30.20. I år sprang ho fremst i klassa si, og fekk tida 33.01, halvanna minutt før andreplassen til Merete Helgheim frå Gloppen. Ho kryssa målstreken med tida 36.22.

Kvinneklassen Vetenløpet

RankFirstnameSurnameClubClassTotal Time
1Eli AnneDvergsdalVaregg FleridrettD23-3434:01:00
2MereteHelgheimGloppen FriidrettslagD35-3936:22:00
3Eirin AasenKvalheimMÅLØYD23-3438:21:00
4SiljeBlindheimTeam BasisballD40-4439:01:00
5Tina LøkkeVieGloppen FriidrettslagD35-3940:38:00
6NorunnStavøFlorø Tog IFD60-6440:54:00
7SigridNordgårdenTRONDHEIMD23-3441:14:00
8Trude ElinEimhjellenSandane Turn og IdrettslagD45-4941:47:00
9AnetteIglandBremanger ILD45-4942:00:00
10Anne LinaHessevikBRYGGJAD23-3443:10:00
11MaleneMoeOSLOD35-3944:33:00
12MaryMoeBremanger ILD55-5944:42:00
13TorillBakkeOSD35-3945:30:00
14AuroraELGESEMTeodorbua ILD23-3446:42:00
15KristineKnutsenBERGEND23-3449:32:00
16SvanhildVestbøOpptur MotbakkeklubbD55-5950:55:00
17UndisNødsetFlorø Tog IFD65-6950:56:00
18SigridSkomedalHARSTADD60-6451:02:00
19Thale SørbottenJohansenFlorøD15-1601:05:55
20May BrittBuerGularD40-4400:00
20Karoline HolsenKyteFørde IL - FriidrettD23-3400:00
20Marte KyteStokkaFørde IL FotballD23-3400:00

Herreklassen Vetenløpet

1ThorbjørnLudvigsenVaregg FleridrettH23-3427:47:00
2VegardHolsenFørdeH23-3429:35:00
3Ole MartinErdalFørde ILH23-3429:42:00
4Sverre NesdalAskeFjellhug/Vereide ILH40-4430:52:00
5Vetle UhreHAMMERSVIKFørde IL - FriidrettH17-2231:46:00
6ÅsmundHåøy5260H17-2232:41:00
7Jann OlavTjønnelandViksdalen ILH45-4932:41:00
8Brynjel FurnesBerlandBerland LøpeklubbH17-2232:55:00
9Terje AndréNigardsøyBERGENH40-4433:35:00
10BjørnarGangsøyAlmenning IdrettslagH35-3933:36:00
11Håkon EmilHøisætherFØRDEH17-2233:56:00
12AnttiVainioTeam LiikupH23-3434:12:00
13GisleSkjølbergBremanger MotbakkelagH45-4934:18:00
14Kay RogerHaugenEid MotbakkelagH35-3934:20:00
15KennethVedvikEid ILH23-3434:28:00
16ArildVonheimEid MotbakkelagH40-4434:41:00
17Ole JonnyVallestadHolsenH45-4935:04:00
18MagnarSolheimNorddalsfjord ILH60-6435:42:00
19MortenTronstadBERGENH45-4935:45:00
20JørnLotheSandane SykkelklubbH50-5435:49:00
21Martin IngeGrotleFLORØH23-3435:52:00
22Jon VegarBjuneVarpe ILH40-4436:08:00
23Knut HalvardFurholtNESTTUNH17-2237:05:00
24Malvin AhmedFurnesPalmolive FotballskuleH17-2237:24:00
25KennethFureFjellhug/VereideH40-4437:25:00
26Per OddvarLienKyrkjebø ILH55-5937:28:00
27Odd ArneKolsethFjellhug/Vereide ILH55-5937:39:00
28Jon VetleVamråkFYLLINGSDALENH23-3437:45:00
29FredrikSjøholtBækkelagets SKH15-1637:54:00
30Svenn PetterKjerpesetBremanger IL / Keipen Turlag.H55-5939:13:00
31HaraldNygårdFil Aks-77H65-6939:18:00
32AageTorvangerFLORØH60-6440:02:00
33Jan KarstenNygårdNygård ToppidrettH55-5940:23:00
34AudunRørenOSH35-3940:39:00
35AkselØvsthusMjøsdalen ilH65-6940:47:00
36Arne OddLøkkebøEikefjord ILH50-5441:01:00
37RogerNygårdNygård ToppidrettH45-4941:05:00
38ØyvindBakkeOSLOH40-4441:41:00
39TrondFurnesBREMANGERH23-3442:21:00
40Lars OttoAlmeFjellhug/VereideH40-4442:32:00
41NiklasSkybergOSLOH23-3442:53:00
42PetterSætremyrZ3myrH23-3443:04:00
43KristofferGrøvByaasen SkiklubH23-3443:15:00
44EivindBjerckDalen LøpeklubbH40-4443:50:00
45HåkanHögbergDavik ILH40-4444:00:00
46Torbjørn KojanBøeBERGENH35-3944:11:00
47SigveFurholtNESTTUNH23-3444:21:00
48Birger NormannHanstveitMjøsdalen ilH75-7944:54:00
49KristianGrotleFLORØH23-3445:42:00
50AlexanderStrandTeam BasisballH40-4446:07:00
51NicolasBlålidMåløyH23-3446:53:00
52Anders OlaiGrotleFLORØH17-2246:55:00
53JohnGrueRustad ILH60-6448:16:00
54AndreasLågeideBremanger IL / BremangerH15-1648:28:00
55KåreTorvangerHARSTADH65-6951:19:00
56OddvinTorvangerNESTTUNH60-6452:10:00
57ErlendEllingsenBOSBERGH17-2256:03:00
58Hans BjørnKvalsvikFlorø Tog IFH70-7457:01:00

Kvinneklassen Vetenløpet

RankFirstnameSurnameClubClassTotal Time
1Eli AnneDvergsdalVaregg FleridrettD23-3434:01:00
2MereteHelgheimGloppen FriidrettslagD35-3936:22:00
3Eirin AasenKvalheimMÅLØYD23-3438:21:00
4SiljeBlindheimTeam BasisballD40-4439:01:00
5Tina LøkkeVieGloppen FriidrettslagD35-3940:38:00
6NorunnStavøFlorø Tog IFD60-6440:54:00
7SigridNordgårdenTRONDHEIMD23-3441:14:00
8Trude ElinEimhjellenSandane Turn og IdrettslagD45-4941:47:00
9AnetteIglandBremanger ILD45-4942:00:00
10Anne LinaHessevikBRYGGJAD23-3443:10:00
11MaleneMoeOSLOD35-3944:33:00
12MaryMoeBremanger ILD55-5944:42:00
13TorillBakkeOSD35-3945:30:00
14AuroraELGESEMTeodorbua ILD23-3446:42:00
15KristineKnutsenBERGEND23-3449:32:00
16SvanhildVestbøOpptur MotbakkeklubbD55-5950:55:00
17UndisNødsetFlorø Tog IFD65-6950:56:00
18SigridSkomedalHARSTADD60-6451:02:00
19Thale SørbottenJohansenFlorøD15-1601:05:55
20May BrittBuerGularD40-4400:00
20Karoline HolsenKyteFørde IL - FriidrettD23-3400:00
20Marte KyteStokkaFørde IL FotballD23-3400:00

Artikkeltags