Pensjonist Trygve Nybø har likevel ikkje hatt sin siste arbeidsdag på den kirurgiske poliklinikken ved sjukehuset i Førde.
Sjølv stadfestar han at Helse Førde har bede han om å drive litt poliklinisk kirurgi i avdelinga i Florø.
– Eg hadde for så vidt ikkje noko imot å vere pensjonist. eg synst samstundes det kan vere greitt å drive litt verksemd.
Difor har eg sagt ja til å drive ein dag i veka fram til ferien neste sommar, opplyser den pensjonerte Florø-kirurgen til Firdaposten.
Det er og på det reine at Nybø vil få med seg anna helsepersonell for å kunne gjennomføre operasjonane.
Nybø trur at grunnen til at han no har fått dette tilbodet eine og åleine kjem av Helse Førde innser at dei må gjere noko for at påstanden om at der framleis vert drive med kirurgisk poliklinisk arbeid i Florø, ikkje berre skal vere eit reint skuebrød.
Dette er betre enn ikkje noko. Men langt ifrå godt nok i høve til kva helseministeren har pålagt Helse Førde å drive av kirurgisk aktivitet på sjukehusavdelinga i Florø, kommenterer Floraordførar Bente Frøyen Steindal.
Motormagasin ...så var Outlander-eventyret ute. Siste Europa-produserte bil ruller av samlebåndet i år. Les meir
Nye kommentarar