Kystnotbåtane "Bluefin" (til venstre) og "Albacore" har landa nye sildefangstar. Foto: Dag Nesbø Frøyen

Ferske sildemeldingar

Våre lokale båtar tek sin del av det gode sildefisket på kysten.

Twitter Updates

    follow me on Twitter

    Firdaposten i lomma

    Firdaposten på mobilen?

    www.mobil.firdaposten.no

    Firdaposten som startside på mobilen?

    Send Fpm til 2005

    SKIPSTRAFIKK

    Følg skipstrafikken på kysten!

    På Firdaposten.no kan du følgje skipstrafikken i ytre Sunnfjord.

    Sjå skipstrafikken LIVE her!

    Bilder fra Historiske foto

    Vår meining

    Historiske foto

    BILDE: Florø før 1940

    Gamle bilde frå Florø før 1940. Sjå korleis florølandet såg ut tidleg på 1900-talet, og korleis hamnefronten var i 1930.

    Sjå bilde her!
    Publisert 08.02.2010 kl 21:45 Oppdatert 08.02.2010 kl 21:53

    Tips ein venn på e-post:

    Akkurat no er det fiska opp 383.639 tonn norsk vårgytande sild. Dette er 42,9 prosent av tildelt kvantum, så framleis står det att over ein halv million tonn.

    Kystnotbåtane har tatt 58,9 prosent av andelen sin. Trålarane er også over 50 prosent, medan ringnotbåtane berre har fiska 30 prosent av det dei har fått tildelt.

    Vi har fem fiskedagar å oppdatere, med mange leveransar frå dei båtane vi følgjer på sildefeltet.

    Flora-båten "Albacore" har vore til Fosnavåg Seafood med to fangstar. Kvar på 140 tonn, og begge hadde også 291 gram i snittvekt per sild. Samla fangst for "Albacore" er 785 tonn.

    "Bluefin" frå Nekkøy har levert to gonger til det same mottaket i Fosnavåg. Begge leveransane var 140 tonn, med 290 og 275 gram i snittvekt. Så langt har "Bluefin" fiska 675 tonn.

    "Æsøybuen" har landa 65 tonn, med 283 gram per sild i snitt, og 63 tonn, med 288 gram i snittvekt. Samla fangst for denne kystfiskebåten er no 388 tonn.

    "Vestfart" frå Bremanger har til no 2240 tonn i samla fangst. I dette talet er medrekna dei to hundre tonna "Vestfart" leverte til Norway Pelagic Selje for tre dagar sidan. Snittvekta her var 290 gram.

    Askvoll-båtane fiskar også godt:

    "Vestøy", to fangstar på 150 tonn og 149 tonn, høvesvis 273 og 285 gram i snittvekt. Fangst til saman: 1334 tonn.

    "Hillersøy", to fangstar kvar på 135 tonn, med 288 og 290 gram i snittvekt. Fangst til saman: 1045 tonn.

    "Buefjord", tre fangstar. 180 tonn (269 gram i snitt), 200 tonn (225 gram i snitt) og nye 200 tonn (238 gram i snitt). Samla fangst: 1750 tonn.

    "Gould Dollar", to fangstar på 115 tonn kvar, med 295 og 282 gram i snittvekt. Samla fangst: 690 tonn.

    "Sjøglans", to fangstar, begge på 240 tonn. 283 og 290 gram i snittvekt. Samla fangst: 2160 tonn.

    "Atløybuen, to fangstar. Ein på 130 tonn, med 288 gram i snitt. Og den andre vog 135 tonn og hadde 285 gram i snitt. Fangst til saman: 990 tonn.

    "Vestervon" leverte 150 tonn for to dagar sidan, med 280 gram i snittvekt. Fangst til saman: 1180 tonn.

    Florarevyen med nok ein innartiar

    Lokalnytt Etter ein litt treg start tok "med Dunder og Bråk" fullstendig av og fekk latterdørene på vidt gap i en fullsatt kinosal. Ein Florarevy som går over i historia som ein av dei betre, endå ein altså. Les meir

    Nytt liv på "Skjeret"

    Laurdag var det opning av det nye "kulturhuset" på "Skjeret" i Bremanger, som skal romme både ungdomsklubb og kunstskule.

    Sjå bilete her.

    Verdspremiere i Kalvåg

    Kultur

    Neste helg er det duka for eksklusiv filmpremiere på Liebe am Fjord-filmane «Sommersturm» og «Gesang des Windes» i Kalvåg samfunnshus. Les meir

    - La overvektige passasjerar betale meir

    Lokalnytt Ole Stenbakk meiner det er urettferdig at flypassasjerar meg låg kroppsvekt må betale for overvekt i bagasje, medan overvektige personar som totalt sett tilfører flyet langt meir vekt, ikkje må betale meir. Les meir

    Kart

    Sakna mann melde seg til politiet

    Lokalnytt Mannen frå Åheim som vart meldt sakna i Måløy-området, melde seg til politiet. Les meir

    Mest lest på Firdaposten.no:

    Les siste Firdaposten

    Elektronisk avis

    Problem med å lese avisa? Kontakt abonnement@firdaposten.no

    Les E-avisa her!

    Debatt

    Sei meininga di!

    Utkantskular Flora

    Er det rett å legge ned grendeskulane i Flora?

    Ja
    Nei
    Veit ikkje

    Stemma di er registrert

    Avsluttet

    Tal på stemmer: 2268

    Toyota vil kjøpe bilen som løp løpsk

    Motor Toyota tilbyr seg å kjøpe Priusen der gasspedalen hengte seg opp ved Kristiansand, for å undersøke den til bunns. Les meir

    SKIPSTRAFIKK

    Følg skipstrafikken på kysten!

    På Firdaposten.no kan du følgje skipstrafikken i ytre Sunnfjord.

    Sjå skipstrafikken LIVE her!

    VIDEOAR:

    VIDEO: Florarevyen 2010

    Video_import Florarevyen 2010 "med Dunder og Bråk"

    Florø i 150

    Fotokonkurranse: Haustfoto

    Vår meining

    Den viktige kvardagskulturen 08.03.2010 - 16:41

    Tips oss

    Tlf. 57 75 73 03
    SMS/MMS: 2097, kodeord "fptips"
    E-post: redaksjon@firdaposten.no

    Kontakt oss

    Tlf. 57 75 73 00
    E-post: redaksjon@firdaposten.no
    Besøksadresse: Markegata 65, 6900 Florø
    Postadresse: Postboks 38, 6901 Florø

    Annonsere?

    E-post: annonse@firdaposten.no
    Meir informasjon: Marknadsavdelinga

    Redaksjon

    Ansvarleg redaktør: Svend Arne Vee
    Nyheitsredaktør: Arve Solbakken
    Tilsette: Redaksjonen

    Redaktøransvar