Linn Jørum Sulland og håndballjentene må grytidlig ut av dynene for å rekke onsdagens kamp mot Sør-Korea i OL.
– Jeg vet ikke helt når vi må opp, jeg, men det skal gå fint. Det har vi trent på flere ganger. Jeg får prøve å legge meg ved 20-tiden, sier Sulland til NTB
For to uker siden kjørte troppen en generalprøve under treningsleiren i Norge. Dette er cirkaprogrammet onsdag morgen (britisk tid):
05.45: Vekking
06.00: Spasertur
06.30: Frokost
07.15: Lett måltid
07.45: Avreise til hall
08.20: Oppvarming
09.30: Kampstart
– Er det noen forskjell på å spille sent og tidlig?
– Det hender at man må spille tidlig i turneringer. Det er i grunnen det samme. Du er i gang når du våkner skikkelig.
Larvik-spilleren synes at Norge gjennomførte en bra 1. omgang (14-9) da Sverige ble slått 24-21 mandag kveld.
– Men vi begynte å bomme litt mot slutten. Da ble det spennende.
– Hva synes du om innsatsen til Kari Grimsbø Aalvik i mål?
– Hun sto kjempebra. Hun var avgjørende for oss. Hun gjorde jobben vår lettere i forsvar.
Sulland ble Norges toppscorer med fem mål.
– Jeg er veldig fornøyd med 1. omgang, men jeg skulle gjerne ha satt et par til etter pause. Det var veldig godt å få en seier. Det var viktig. Nå er vi i gang.
(ANB-NTB)
Firdaposten tok seg ei runde i byen for å sjå kva folk brukte det fantastiske vêret pinseaftan til.
Sjå bilete